x
Hakkımızda
Hakkımızda

Atakul Dizel A.Ş. 1987 yılından bu yana Mercedes-Man ağır ticari ve Mercedes-Man-Volkswagen hafif ticari araçları için Ankara’dan tüm Türkiye’ye yedek parça hizmeti sunmaktadır.
Değişen pazar şartları ve yurtdışı müşterilerine de bu kaliteli hizmeti götürme arzusu firmaya lojistik anlamda merkez olan İstanbul’da şube açmayı kaçınılmaz hale getirmiş ve 2014 yılında bu amaçla İstanbul Şubesi açılmıştır. Buna ilave olarak ise 30 yıllık tecrübesini ve Türkiye pazarındaki başarılarını yurtdışı pazarlarına taşımak isteyen Atakul Dizel A.Ş. bunun için yeni bir marka oluşturulmasına ve bu markayı temsil eden yeni bir firma kurulmasına karar vermiştir.

Buradan hareketle 2015 yılı başında Atakul Dizel A.Ş. ortakları tarafından Saha Motorlu Araçlar Dış Ticaret Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile yeni bir firma kurulmuştur.
Bu yeni firma “Sahaparts” markasını oluşturmuştur. Bu marka ile kaliteli yedek parçanın temsilcisi olma, kalite ile özdeş olma ve kaliteli ürünün zihinlerde Sahaparts olarak belirmesi amacı güdülmüş; bunun sağlanması için ise satış, satınalma ve kalite güvence birimleri oluşturulmuş ve alanlarında uzman, donanımlı ve tecrübeli çalışanlar istihdam edilmiştir. Hemen akabinde ise İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki yeni adresine taşınarak, depolama kapasitesini arttırmış, sevkiyat-operasyon yapısını güçlendirmiş ve Sahaparts markasını daha geniş ürün yelpazesinde kendilerini ziyaret eden müşterilerine teşhir edebilme imkânları yakalamıştır.

Gelişen teknoloji de B2C ile nettenparca.com e-ticaret sitemiz aktif hale getirmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.